Процедура первинного призначення пенсії нерідко стає для громадян схожою на проходження усіх кіл пекла, оскільки органи Пенсійного фонду вимагають непомірну кількість довідок для підтвердження записів у трудовій книжці, і навіть після надання відповідних паперів майбутнім пенсіонером, стаж все одно не зараховують. Коли стажу не вистачає, громадянам відмовляють у призначенні пенсії. Таку відмову можна оскаржити в адміністративному порядку до Пенсійного фонду України як вищестоячого органу або до суду.
Якщо орган Пенсійного фонду безпідставно не зарахував трудовий стаж, то суди найчастіше задовольняють позови громадян, скасовуючи незаконні відмови в призначенні пенсії. Однак важливо вірно оформити адміністративний позов, правильно сформувати доказову базу і посилання на практику на Веховного Суду в аналогічних справах. Шанси на позитивне вирішення судового спору зростають, коли справу веде досвідчений адвокат.
Наше адвокатське бюро спеціалізується на веденні у судах справ, пов'язаних з відмовами у призначенні і перерахуванні пенсій і має десятки задоволених позовів у даній категорії спорів.
До прикладу, нещодавно одержано рішення суду на користь нашого клієнта, якому орган Пенсійного фонду безпідставно не зарахував 7 років стажу роботи в колгоспі та відмовив в призначенні пенсії.
Варто пам'ятати, що трудова
діяльність членів колгоспів підтверджується трудовою книжкою колгоспника
встановленого зразка, що є основним документом про трудову діяльність членів
колгоспів, та до якої вносяться відомості, зокрема про прийом роботу,
переведення на іншу посаду, звільнення з роботи, а також трудову участь у
громадському господарстві (встановлений у колгоспі річний мінімум трудової
участі в громадському господарстві, виконання річного мінімуму трудової участі,
причини невиконання встановленого мінімум трудової участі).
Однак Верховний Суд неодноразово вказував, що підставою для
призначення пенсії є відповідний стаж роботи, а не дотримання всіх формальних
вимог при заповненні трудової книжки. Відповідачем не враховано, що не всі недоліки
записів у трудовій книжці можуть бути підставою для неврахування відповідного
стажу, оскільки визначальним є підтвердження факту зайнятості особи на
відповідних роботах.
У даному випадку у трудовій книжці громадянина містилися відомості про його трудову участь в суспільному господарстві, а також про
фактично виконаний та встановлений мінімум трудової участі в господарстві. Крім того, надавалася архівна довідка про те, що в протоколах зборів уповноважених членів
колгоспу відсутні відомості про встановлений мінімум вихододнів.
На підставі викладених фактів і поданих доказів суд дійшов висновку про обгрунтованість позову та зобов'язав орган Пенсійного фонду зарахувати стаж роботи в колгоспі до страхового стажу, а отже призначити особі пенсію.
З повним тестом судового рішення можна ознайомитися за посиланням:
Рішення не оскаржувалося в апеляції, набрало законної сили, на даний час виконано, громадянин одержав пенсію з дати подання заяви про її призначення.
Якщо Ви стикнулися з труднощами при підтвердженні трудового стажу і відмовою в призначенні пенсії, звертайтеся до адвоката, який має досвід ведення в судах аналогічних справ: тел. +38 (050) 598-85-17.