Професійна допомога у вирішення аліментних спорів

06.02.2020

Не втрачають актуальності питання наших клієнтів, пов'язані із призначенням, стягненням заборгованості, зміною розміру аліментів.

Нагадаємо, що право на стягнення аліментів на дитину має той із батьків, з ким проживає неповнолітній.

Способи виконання батьками обов'язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними.

За домовленістю між батьками дитини той із них, хто проживає окремо від дитини, може брати участь у її утриманні в грошовій і (або) натуральній формі.

Якщо ж домовленості не вдалося досягти, то кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються за рішенням суду.

Спосіб стягнення аліментів, визначений рішенням суду, змінюється за рішенням суду за позовом одержувача аліментів.

Наразі чинним законодавством передбачено два способи стягнення аліментів за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина. : 

- у частці від доходу її матері, батька;

- у твердій грошовій сумі . 

Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини.

Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Щодо процесуальних форм стягнення аліментів через суд, то їх також дві:

- подання позову;

- звернення до суду із заявою про видачу судового наказу.

Наказне провадження - це спрощений порядок стягнення аліментів, який не потребує значної кількості документів і розглядається судом протягом п'яти днів з моменту відкриття провадження. Проте і розмір аліментів, що можна стягнути за судовим наказом, обмежений законодавчо:

- у твердій грошовій сумі: 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку;

- у частці від доходу: на одну дитину - однієї чверті, на двох дітей - однієї третини, на трьох і більше дітей - половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину.

Позовне провадження дозволяє варіювати розмір аліментів як у бік зменшення, так збільшення із врахуванням обставин справи.

Як зазначалося, у порядку позовного провадження можна змінити розмір аліментів - зменшено або збільшено.

Так, наприклад, Московським районним судом м. Харків задоволено позов нашої клієнтки про збільшення розміру аліментів, а саме змінено спосіб стягнення аліментів з твердої грошової суми 1500 грн. на частку від дохода батька дитини у розмірі 1/4 заробітку.

З повним текстом судового рішення мжна ознайомитися за посиланням: https://reyestr.court.gov.ua/Review/82821710

Крім того, шляхом підготовки і подання відповідного позову можна стягнути аліменти за минулий час (але не більш як за десять років, що передували пред'явленню виконавчого листа до виконання) стягнути заборгованість з аліментів (незалежно від досягнення дитиною повноліття ), стягнути неустойку (пеню) у розмірі 1% суми несплачених аліментів за кожен день прострочення від дня прострочення сплати аліментів до дня їх повного погашення або до дня ухвалення судом рішення про стягнення пені (але не більше 100 відсотків заборгованості) .

Отже, якщо Ви стикнулися із проблемою стягнення аліментів на дитину або проти Вас подали позов про стягнення несправедливої суми за аліментними зобов'язаннями, зверніться до нас і ми знайдемо оптимальне вирішення Вашої проблеми: тел. (050) 598 85 17.

Адвокатське бюро Катерини Григоренко, Європейська 6а, Полтава, 36000, (050) 598-85-17
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати