Вирішення проблемних питань спадкування
Прийняття спадщини є тривалим і дороговартісним процесом. Зазвичай право спадкоємців на спадкове майно підтверджується свідоцтвом про право на спадщину (за законом чи за заповітом), яке видається державним нотаріусом за місцем відкриття спадщини після закінчення шести місяців з часу відкриття спадщини (дня смерті спадкодавця).
Для отримання свідоцтва про право на спадщину спадкоємцю необхідно її прийняти. Так, для того щоб прийняти спадщину спадкоємцю, який постійно не проживав зі спадкодавцем, необхідно на протязі шести місяців з дня смерті спадкодавця подати заяву про прийняття спадщини.
Письмова заява про прийняття спадщини подається спадкоємцем особисто до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини. Якщо така заява надходить поштою, то справжність підпису спадкоємця на такій заяві повинна бути нотаріально засвідчена.
У разі не подання спадкоємцем такої заяви, він вважається таким, що не прийняв її, і якщо інші спадкоємці не дадуть згоди на подання ним заяви про прийняття спадщини вже після спливу шестимісячного строку, встановленого для прийняття спадщини, спадкоємець, який з поважних причин пропустив строк для прийняття спадщини, може звернутися до суду з позовом про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини.
Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом шестимісячного строку він не заявив про відмову від неї.
Спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов'язаний звернутися до нотаріуса за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно та зареєструвати право на спадщину в органах, які здійснюють державну реєстрацію нерухомого майна.
Однак бувають ситуації, коли за життя спадкодавця документи на нерухоме майно, в тому числі на земельну ділянку або пай, не були оформлені належним чином (містять помилки, неточності або в цілому не відповідають вимогам законодавства). У такому разі спадкоємці можуть одержати відмову нотаріуса у видачі свідоцтва про право на спадщину.
Не варто засмучуватися, право на спадщину в даному випадку необхідно оформити через суд. Рішення суду за позовом спадкоємця до інших спадкоємців або до відповідної територіальної громади за місцем розташуванням нерухомого майна буде тим правовстановлюючим документом, який замінить спадкоємцеві свідоцтво про право на спадщину, що видається нотаіусом.
Підготовку позову варто довірити спеціалісту, з досвідом у вирішенні в суді спадкових справ, який допоможе правильно зібрати докази, визначити ціну позову (спадкового майна), направить у разі потреби адвокатські запити задля одержання відсутніх документів.
Наше бюро має досвід в оформленні права власності на нерухомість, на землю в порядку спадкування через суд. З прикладами судових рішень, якими задоволено позовні вимоги наших клієнтів, можна ознайомитися за посиланнями:
https://reyestr.court.gov.ua/Review/85060737
https://reyestr.court.gov.ua/Review/87428737
Звертаємо увагу, що оформлення спадкових прав у судовому порядку можливе тільки після одержання відмови нотаіуса у вчиненні нотаріальної дії.
Якщо Ви стикнулися з подібними проблемами під час оформлення спадщини, то проконсультуйтеся за телефоном (050) 598-85-17 і ми знайдемо оптимальне вирішення Вашої проблеми.